Zaczarowana zagroda postacie drugoplanowe

Pobierz

Tajemnicze zniknięcie pingwinów - sytuacja powtarza się trzy razy.. Opis stacji polarnej im.. "Zaczarowana zagroda" jest też pełna ciekawostek, dzięki którym wiedza podana jest młodym czytelnikom w najbardziej przystępny sposób.. i powstały prawdziwe kolonie tych niezwykłych ptaków.Jakie były postacie z zaczarowanej zagrody?. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób to zrobiły, bo przecież Adele nie potrafią latać.. Zadanie dla chętnych: Pod każdą liczbą napisz liczbę o5mniejszą od niej.. Wymagania programowe: Umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów literackich.. Mieliśmy do wykonania trudne zadanie.. Profesor Dobrowolski, podróżnik.. Później rozkopiowaliśmy pingwina.. Do wykonania tej pracy zainspirowała nas czytana na zajęciach lektura pt. "Zaczarowana zagroda" A. i Cz. Centkiewiczów.. Dobrowolskiego.. Odpowiedź na tę zagadkę zna jedynie mały pingwin z białą łatką na brzuchu, która przypomina zabawny surducik.. Dobrowolskiego.. Wydarzenia przedstawione w opowiadaniu "Zaczarowana zagroda" rozgrywają się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie mieści się stacja polarna im.. 2) Głównymi bohaterami są Elegancik, Profesor i jego przyjaciele, oraz inne pingwiny.Polarnicy postanowili na własne oczy to zobaczyć - i rzeczywiście okazało się, że pingwiny znalazły świetny sposób wydostania się z zagrody.. Zakładano je pingwinom..

...Postacie drugoplanowe 3.

Rodzaje aktywności: - polonistyczna, - artystyczna, - ruchowa.. Materiał, z którego pingwiny buduj ą gniazda.. Plan naukowców, by oznakować pingwiny obrączkami.. Zagonienie pingwinów do zagrody.. Zapraszamy na wystawę i do SUBSKRYP.Lusterko - "Bazyliszek"Obrączka - "Zaczarowana zagroda"Tratwa - "Nie płacz koziołku"Pantofelek -"Kopciuszek"Gniazdo - "Kajtkowe przygody"Wieża - "Szewczyk Dratewka"Hełm - "Jak Wojtek został strażakiem"Czarownica - "Szewczyk Dratewka"KONKURENCJA IX - PYTANIA Z WYBOREM 4 pWybierz najlepszą odpowiedź.1.. wypisz postacie z zaczarowanej zagrodyPoznajemy bohaterów książki "Zaczarowana zagroda" - scenariusz zajęć.. Na małe pingwiny czyha drapieżna mewa-skua.. Hasło: 17. Ilu synów miał krawiec?. 10 87 25 11 19 55 100 21 63 42Zaczarowana zagroda - Plan wydarzeń.. Najpierw pod kierunkiem pani narysowaliśmy pingwina.. Inna nazwa podró ży pingwinów.. Budowa zagrody.. Andrzej, Janek i Władek, kompani profesora, Elegancik.BOHATEROWIE ZACZAROWANEJ ZAGRODY.. Drugiego dnia ludzie podwyższyli mur lodowej zagrody, ale i tak pingwiny się z niej wydostały (w środku pozostały dwa).Żywią się robakami i rybami przyniesionymi przez rodziców w żołądku i częściowo już strawionymi..

Zaczarowana zagroda 2.odpowiedział (a) 26.01.2013 o 13:23.

Imi ę młodego przyrodnika.. Termin: drugie półrocze 2 klasy.. Pierwszego dnia pingwiny uciekły, a został tylko jeden, nazwany przez profesora (badacza) "elegancikiem".. Przezwisko ulubionego pingwina.. Oblicz: 32+6= 84-2= 45+10= 56+4= 93-21= 31+31= 28+7= 31-6= 100-1= Pod każdą liczbą napisz liczbę o7większą od niej.. Badacze byli zdumieni tym, co pingwiny wyprawiają w "zaczarowanej zagrodzie".. Pingwiny są największą pasją polarnika, dlatego pragnie poznać ich obyczaje.Displaying Zaczarowana-Zagroda.pdf.. Jako jedyny ostał się on w zagrodzie.Pingwiny uciekały z lodowej zagrody, wchodząc sobie na plecy, a ludzie nie wiedzieli, w jaki sposób to robią.. Zbudowanie lodowej zagrody dla pingwinów.. Odpływa na niej pingwin.. Ucieczka pingwinów z zagrody.- rozróżnia i nazywa postacie główne i drugoplanowe występujące w lekturze, - posiada wiadomości o życiu pingwinów, - zna tabliczkę mnożenia w zakresie 30, - zna kolejność wykonywania działań B. w kategorii umiejętności - opisuje wygląd pingwina, - wyszukuje fragmentu tekstu na określony temat,Rankiem ku swemu ogromnemu zdziwieniu zauważają, że pingwiny w tajemniczy sposób uciekły z zagrody.. Gdy rodzice wyruszają na poszukiwanie pożywienia, pozostałe ptaki strzegą wszystkich malców..

Nastała sroga zima.Zaczarowana zagroda - Czas i miejsce akcji.

1) Akcja książki toczy się na "Stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy".. Pingwiny też mają swoje przedszkola.. Pora ucieczki pingwinów z zagrody..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt