Obowiązkowe lektury matura 2020

Pobierz

Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką.. Matura 2022 - lektury z gwiazdką ze szkoły ponadgimnazjalnej:Matura 2021 z języka polskiego.. Jakie .Matura 2021- lektury obowiązkowe Matura 2021 - lektury z gwiazdką To ciekawi każdego z was, dlatego listę obowiązkowych lektur na maturze w 2021 roku, znajdziecie w tym artykule.. Jakie książki trzeba znać na maturę z polskiego?. Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiListę lektur na maturę 2020 możemy podzielić na tą z książkami obowiązkowymi, podstawowymi, rozszerzonymi i z gwiazdką.. Lektury obowiązkowe na maturę 2020 to: Jan Kochanowski "Treny".. Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej określona została lista lektur obowiązkowych na maturę 2020.. Obowiązkowe i nieobowiązkowe Matura 2020 coraz bliżej.Nowa podstawa programowa dla szkół średnich (liceum i technikum) obowiązuje wszystkich absolwentów ośmioletnich szkól podstawowych.. Na liście lektur obowiązkowych na maturze w 2020 roku znalazły się następujące pozycje: Władysław Stanisław Reymont Chłopi (t. I) Stefan Żeromski Ludzie bezdomni; Stefan Żeromski Przedwiośnie; Witold Gombrowicz Ferdydurke - rozdz.Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata.. Obowiązkowe i nieobowiązkowe Matura 2020 coraz bliżej.Na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym obowiązują 52 lektury (44 z literatury polskiej oraz 8 z literatury powszechnej), a na poziomie rozszerzonym obowiązuje dodatkowo 9 lektur (5 z literatury polskiej oraz 4 z literatury powszechnej).Matura 2020..

Lektury obowiązkowe: matura 2020.

W spisie nie zaznaczono lektur ogwiazdkowanych, ale myślę, że będzie podobnie jak w poprzednich latach, choć usunięto *Bogurodzicę!. Należą do nich: Jan Kochanowski Treny.. Pierwszym egzaminem, z jakim zmierzą się abiturienci, jest język polski.. Czym różnią się od siebie i jakie poz.Matura 2020.. Sprawdź się!. Lament świętokrzyski; 3.. Jan Kochanowski Pieśni.. SklepLista lektur matura: poziom podstawowy - wykaz dla maturzystów w roku szkolnym 2020/2021 Znajomość lektur, wskazanych w podstawie programowej zapewnia zdanie egzaminu maturalnego z języka polskiego.. Agnieszka Kuc.. Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej określona została lista lektur obowiązkowych na maturę 2020.. Jeżeli do niego dołączysz, to otrzymasz w bonusie opracown.Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 [zobacz listę] Matura z języka polskiego 2020 już w maju.. Na liście lektur obowiązkowych na maturze w 2020 roku znalazły się poniższe książki: Władysław Stanisław Reymont Chłopi (t. I) Stefan Żeromski .Do egzaminu, tak jak w ubiegłych latach, obowiązuje ściśle określona lista lektur.. - wydarzenia.interia.pl - Matura 2020, choć przesunięta o miesiąc z powodu epidemii, zbliża się wielkimi krokami.. Ignacy Krasicki Hymn do miłości ojczyzny..

Zobacz Lektury obowiązkowe na Maturze 2020.

Lektury obowiązkowe: "Bogurodzica", Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny oraz psalm,Matura z języka polskiego 2020 już w maju.. Maturzysto!. Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.Moja matura - aktualności; Materiały maturalne "Matura od A do Z" Język polski - poziom podstawowy; Matematyka - poziom podstawowy; Język angielski - poziom podstawowy; dodaj / zmień przedmiot; Kalendarz przygotowań maturalnych; Fiszki; Jak żyć, żeby zdać?. Zatem w roku szkolnym 2020/2021 to uczniowie klas pierwszych i drugich (ponadpodstawowych, a nie równoległych ponadgimnazalnych) będą realizować nowy program nauczania m.in. w zakresie języka polskiego.Ważne info - tylko do 16.09.2021 (najbliższy czwartek) trwa promocja na mój kurs maturalny online.. Jan Kochanowski "Pieśni".. Potem maturzystów czekać będzie ustny egzamin z języka polskiego.. Sprawdź, wykaz .MATURA 2023 - zestaw lektur obowiązkowych i rozszerzonych To dopiero za rok, czyli 2022/2023.. Lektury maturalne na egzaminie z polskiego.. N a wszelki wypadek zaznaczyłam je grubszą czcionką i gwiazdką.Obowiązkowe lektury na podstawową maturę 2020: Władysław Stanisław Reymont - "Chłopi"(t. I) Stefan Żeromski - "Ludzie bezdomni" Stefan Żeromski - "Przedwiośnie"MATURA 2020: LEKTURY OBOWIĄZKOWE NA MATURZE..

W czasie ostatnichlektury obowiązkowe.

Lektury uzupełniające czytane w całości - poziom podstawowy: Poniżej przedstawiamy listę lektur, które, decyzją nauczyciela, mogą zostać omawiane na zajęciach języka polskiego, przygotowujących do matury podstawowej: 1.. Ignacy .Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiMatura 2020 - obowiązkowe lektury.. Jakie książki trzeba znać na maturę z polskiego?. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim planie pracy- tym samym zakłada się, że wy też je znacie i możecie być .IV.. Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiNa podstawowej maturze z polskiego oraz na egzaminie ustnym z polskiego znajdą się zadania sprawdzające znajomość tych lektur obowiązkowych: 1) Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana;Lektury obowiązkowe na maturze zaliczają się do podstawy programowej w danym roku szkolnym.. Mikołaj Sęp Szarzyński, wybrane sonety; 4.Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką..

Adam Mickiewicz Dziady, cz.Lektury obowiązkowe: matura 2020.

Jan Kochanowski Psałterz Dawidów.. Zobacz Lektury obowiązkowe na Maturze 2020.Matura 2022 - lektury z gwiazdą z okresu gimnazjum: Jan Kochanowski: wybrane Fraszki, Treny (V, VII, VIII), Ignacy Krasicki: wybrane bajki, Aleksander Fredro: Zemsta, Adam Mickiewicz, Dziady cz. II, Henryk Sienkiewicz: wybrana powieść historyczna (Quo vadis, Krzyżacy lub Potop).. Sofokles, Król Edyp LUB Antygona; 2.. Jan Kochanowski "Psałterz Dawidów".. Matura 2020 coraz bliżej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt