Charakterystyka ani shirley z uzasadnieniem

Pobierz

Trafiała do różnych ludzi.. Jak podają źródła (oraz przekazy autorki), Anna Shirley urodziła się 15 marca 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach.Z domu dziecka trafia na Zielone Wzgórze, początkowo by pomagać rodzeństwu Mateuszowi i Maryli, jednak z biegiem czasu ludzie ci "zakochują" się w uroczej dziewczynie.. Zanim dostała się do Maryli i Mateusza, przebywała u pani Thomas, pani Hammond, a później w sierocińcu.. Ania jako dziecko była bardzo chuda.Charakterystyka Ani Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Przedstawienie postaci: Jedenastoletnia dziewczynka, sierota.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.Ania z Zielonego Wzgórza- tak właściwie Ania Shirley była drobnej budowy dziewczynką, miała bladą cerę bogatą w dużą ilość piegów, miała zielone oczy z prześwitem koloru szarego i wyróżniające się rude włosy.. Patrycja_123 94 pkt.. Była uczennicą szkoły w Avonlea.. Rodzice dziewczynki Berta i Walter Shirleyowie uczyli w liceum, trzy miesiące po jej narodzeniu zmarli na febrę.. Duża ilość osób twierdziła że ma ładny, zgrabny nos.. Proszę!. - poprawnie zapisuje nazwy własne - korzysta ze słownika .zaznacz lub nazwij cechy charakteru, usposobienia Ani, Czego Twoim zdaniem zabrakło w tej pracy?.

Oprócz: Cechy ani shirley z uzasadnieniem.

(wady i zalety), jak się zachowywała?. Cechy charakteru: gadatliwa, mała bujną wyobraźnię, uparta, marzycielska, nieopanowana, działała pod wpływem emocji, .Ania Shirley jest główna i tytółową bohaterką wciągającej książki Lucy Maud Montgomery.Z pozoru mała i nieśmiała dziewczynka,a tak naprawde zabawna,gadatliwa i sympatyczna.Pierwsze trzy miesiace życia spędziła w miasteczku Bolingbroke wraz z.Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza" ?. Jaki miała charakter?. Urodziła się w Nowej Szkocji.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Z Gilbertem natomiast nieustannie się kłóciła i rywalizowała.. Olivia16 102 pkt.. (6-8 zdań) Jak odnosiła się do Maryli, Mateusza, pani Linde, Diany, Gilberta oraz do innych osób.. Na głowie miała wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, spod Którego opadały na ramiona dwa bardzo grube, czerwone jak ogień warkocze.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Wygląd zewnętrzny: rude włosy zaplecione w warkocze, szarozielone oczy, zgrabny nos, spiczasty podbródek, piegi na nosie, chuda, ubrana w brzydkie sukienki.. Ubierała się niemodnie i skromnie.Anne Blythe z domu Shirley (imię oryginalne, w polskim tłumaczeniu Anna Shirley) - główna bohaterka cyklu powieści młodzieżowych Lucy Maud Montgomery pod tytułem Ania z Zielonego Wzgórza..

są to najważniejesze cechy charakteru Ani shirley.

Charakterystyka Ani Shirley.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza".. ("Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery) REKLAMA.. Ania trafiła do Cuthbertów i była z tego powodu bardzo szczęśliwa.Podacie jakies cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza?. Po śmierci jej męża Ania zaopiekowała się pani Hammond.Jej rodzice: Berta i Walter Shirley zmarli, gdy dziewczynka miała 3 miesiące.Jej opiekunami byli Maryla i Mateusz Cuthbertowie.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Jaką była uczennicą?. Cele lekcji - uczeń: - wskazuje bohaterów powieści na podstawie fragmentów tekstu, - umiejętnie dobiera argumenty w dyskusji, - potrafi uzasadnić własną opinię, - nazywa cechy charakteru na podstawie fragmentu tekstu, - zna elementy charakterystyki.. Czy pojawiły się jakieś błędy?. Będąc paromiesięcznym niemowlakiem straciła ona oboje rodziców.. Charakterystyka Ani Shirley.. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Charakterystyka Ani Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery) Charakterystyka Ani Shirley.. Jej rodzice byli nauczycielami.. - najlepiej żeby było dużo.Ania, ma pełno kompleksów na punkcie swego wyglądu.Inteligentna,wrażliwa, obdarzona bogata wyobrażnią dziewczyna..

Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Ania Shirley - charakterystyka.

Od tej pory mała sierotka mieszkała u różnych osób .Ania Shirley jest tytułową bohaterka powieści Lucy Mand Montgomery zatytułowanej "Ania z Zielonego Wzgórza".. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Opis Ani Shirley Dziewczynka, około lat jedenastu, ubrana była w bardzo krótką, wąską i brzydką sukienkę z szarożółtej szorstkiej wełny.. Najlepsi w tym miesiącu .. Mesjanizm to uzasadnienie cierpienia i poniesionej o.Charakterystyka Ani Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery) REKLAMA.. Jako stała bywalczyni miejskiej biblioteki publicznej wypożyczyłam ją zaraz po ukończeniu pierwszej klasy.Temat lekcji: Pokrewne dusze Ani Shirley.. cirrus 111 pkt.. (2/2) Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyCharakterystyka Ani Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery) REKLAMA.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. 2010-02-23 19:29:32; Cechy Ani z Zielonego Wzgórza!. Dziewczynka mając trzy miesiące straciła rodziców.. przerzywa wszystkie swoje porazki sukcesy i nie powodzenia.. Jestem takim niespokojnym duchem!. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. 2011-10-18 18:08:06; Jakie cechy miała "Ania z Zielonego Wzgórza" z ksiązki Lucy Maud Montgomery 2009-10-29 16:52:464 cechy Ani Shirley, z których nie warto wyrastać ..

Jest ona osóbką niezwykle szczupłą, z charakterystycznymi rudymi włosami, uważa się za niezbyt urodziwą.Cechy charakteru ani shirley z uzasadnieniem.

Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.. Do 8 roku życia mieszkała u pani Thomas.. Charakterystyka Ani Shirley.. Anna Shirley jest główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".. Była szczupłą, zgrabną i smukłą dziewczynką, miała bladą twarz.Charakterystyka.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: opisz co wydarzyło się na uniwersytecie Opiuł w rosole treść na podstawie reprodukcji fragmentu obrazu henryka siemiradzkiego charakterystyka eryki rodzinne dylematy abel widziany oczyma kaina narratoraCharakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Potrzebuje kilku punktów dotyczących opisu Ani Shirley.. 2011-02-25 12:20:30; Podajcie cechy charakteru Maryli i Mateusza z Ani z zielonego wzgórza.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćDla Ani czymś bardzo ważnym była przyjaźń.. Miała duże szaro-zielone oczy i bardzo rude włosy, lekko spiczasty podbródek, dużo piegów.. Opiekę nad nią początkowo roztoczyła pani Thomas, następnie zaś pani Hammond., w końcu Ania trafiła do sierocińca, skąd została zabrana przez Mateusza i Marylę Cuthbertów do ich domu w Avonlea na Zielonym Wzgórzu.1.. Chłopak był jej najgorszym wrogiem.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Przydatność 75% Charakterystyka Ani Shirley.. rozmiłowana w literaturze i sztuce, nieco impulsywna.. Jej przyjaciółką była Diana Barry, której powierzała wszystko.. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli.. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.. Urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji, jednak jej rodzice - Walter i .Ania Shirley to główna bohaterka powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Montgomery.. Najlepsi w tym miesiącu .Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Wydana w 1908 roku "Ania z Zielonego Wzgórza" trafiła do mojego pokoju dokładnie dziewięćdziesiąt lat później.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. - 1 strona zeszytu.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt