Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu lub przypowieści

Pobierz

Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Wyślij opowiadanie na adres .. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Proszę wybrać jeden temat.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. Ćwiczenia - do wyboru.. Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze.Proszę na podstawie tych 3 źródeł informacji stworzyć kryteria sukcesu dotyczące opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści.. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Dzień dobry!. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Temat 1.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.

Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI?. Każdy był grzecznie ustawiony parami.Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym,ale rozgrywajaca sie współcześnie.. Cookies Strona używa Cookies.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Pamiętaj o poprawności językowej, ortograficznej oraz interpunkcyjnej.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Opowiadanie odtwórcze.. Temat 1.. Moja notatka Podręcznik, s. 269-271 1 • mit • przypowieść 2 Rozwiń wstępy opowiadań: wprowadź miejsce i czas zdarzeń oraz zbuduj nastrój.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Wzbogać swoje opowiadanie dialogiem.. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37).. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Kryteria te proszę mi wysłać koniecznie dzisiaj, ponieważ chciałabym wybrać najlepsze z nich, najdokładniejsze, które posłużą wszystkim szóstoklasistom do pisania pracy.6..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Przykładowa praca - s. 270.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jeżeli masz możliwość, napisz opowiadanie w dokumencie tekstowym.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.2.. Wszystkie prace zostaną ocenione.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Do zobaczenia!. Na korytarzu rozbrzmiał dzwonek na lekcję.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania..

Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.

O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościWażne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Zadanie domowe: - Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadanie twórcze.. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. 2010-10-01 16:15:21 napisz na osobnej kartce opowiadanie o synu marnotrawnym z widzenia jednego z bohaterów 2014-09-11 15:22:0711.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Napisz opowiadanie z dialogiem .. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Cała 2g zebrała się pod salą nr 24 i czekała na nadejście nauczycielki matematyki.. Napisz inne zakończenie mitu.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt