Kartkówka liczby po niemiecku

Pobierz

Jest kilka wyjątków i zrozumiesz je tylko wtedy, jeżeli poznasz najpierw liczebniki do 10.Liczby po niemiecku powyżej 100, jak np. 525 czytamy najpierw ilość setek 5 setek, a później jak powyżej czyli 5 i dwadzieścia (fünf_hundert_fünf_und_zwanzig).. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!. Zagadki dla dzieci.. Utrwalimy sobie, przy okazji parę zasad Wir lernen "Liczby po niemiecku"!. - Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia.. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.eins: jeden: zwei: dwa: drei: trzy: vier: cztery: fünf: pięć: sechs: sześć: sieben: siedem: acht: osiem: neun: dziewięć: zehn: dziesięć: elf: jedenaście .Pięćdziesiąt osiem po niemiecku to: Fünfzig und Acht Achtundfünfzehn AchtundfünfzigNiemiecki - Liczby do 12 - Słówka i ćwiczenia; Niemiecki dla dzieci - spis materiałów ↑Poszło Ci bardzo dobrze!. Bardziej zaawansowani kursanci nauczą się płynnego podstawiania odpowiednich cyfr pod .Słówka niemieckie dla dzieci - PODSTAWY.. Napisz słownie podane liczebniki główne: 2 - .. 16 - .Liczba Pisownia Polska Zapis słowny po niemiecku Wymowa; 0: zero: null: 1: jeden: eins: 2: dwa: zwei: 3: trzy: drei: 4: cztery: vier: 5: pięć: fünf: 6: sześć: sechs: 7: siedem: sieben: 8: osiem: acht: 9: dziewięć: neun: 10: dziesięć: zehn: 11: jedenaście: elf: 12: dwanaście: zwölf: 13: trzynaście: dreizehn: 14: czternaście: vierzehn: 15: piętnaście: fünfzehn: 16: szesnaście: sechzehn: 17: siedemnaście: siebzehn: 18: osiemnaście: achtzehn: 19liczebniki 0-12 niemiecki Wisielec..

Cyfry po niemiecku do 10.

Nazwy państw w języku niemieckim mają zazwyczaj rodzajnik nijaki (czyli das).. To ona będzie zawsze stać za naszymi plecami cokolwiek by nam się nie stało.. Gratulacje!. 3399; 4528; 3199Poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie liczebników na język polski.. Imię i nazwisko .. Klasa .. I. Łamigłówki dla dzieci.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10.. Dla przedszkolaka.. Klasa 7 Niemieckim.. Temat ten jest poruszany niezwykle często w tych czasach więc jeśli nie masz ochoty popełnić kardynalnego błędu podczas rozmowy z Niemcem, bądź przygotowując się do matury radziłbym się tych słówek nauczyć!Liczebniki porządkowe: daty (A1, A2, B1, B2) - interaktywne ćwiczenia z niemieckiego.84% Liczby po niemiecku i ich wymowa; 84% Liczby po Niemiecku i jak sie je czyta; 80% Dokładny opis Szwajcarii po polsku i po niemiecku; Polecane teksty: 86% Mein Tagesablauf - Plan dnia.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Gimnazjum.. Zdarzają się jednak kraje, które mają rodzajnik żeński (czyli die), są to wyjątki.. Pierwszy człon .Create an instructor-led experience where slides and multimedia are combined with quiz and poll questions.Przybory szkolne - niemiecki z Fiszkoteką Jeżeli zastanawiałeś się, jakie są przybory szkolne po niemiecku, to ta lekcja rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.Poznasz wszystkie nazwy przyborów szkolnych po niemiecku i nie będziesz miał problemów z określeniem, jak jest ekierka, czy linijka po niemiecku.Daty po niemiecku, nazwy miesiecy..

Kto mi powie jak są te liczebniki po niemiecku?

0 0 Odpowiedz.. das Polen - Polska.. Przykładowe zdania zawierające dni tygodnia.. Teraz wiem że nie tak źle pójdzie mi na kartkówce.. Pamiętajcie liczebniki te piszemy zawsze razem.. Na szczęście nie ma ich zbyt dużo i łatwo je zapamiętać.. Co robimy?. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. DziękiNapisz jaką liczbę oznacza po niemiecku słowo 'dreitausendeinhundertneunundneunzig'.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym: Proszę o pomoc jutro mam kartkówkę i nie wiem jaki sa liczebniki proszę również o wymowę niemiecką 0 ocen | na tak 0%.. liczebniki 0-12 niemiecki Znajdź słowo.. wg Malgosiek.. dwudysięczny pierwszy.. Generator arkuszy ze szlaczkami.Liczebniki do 20 po niemiecku trzeba poznać i nauczyć się w dwóch etapach.. Najpierw warto utrwalić cyfry od 0 do 10, a następnie od 11 do 20.. 1000 (ein)tausend.Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków!. Chcąc nauczyć się pisania dat po niemiecku, trzeba mieć opanowane zagadnienie z zakresu liczebników porządkowych.. liczebniki.. Mamy przed sobą datę: 1410 r. Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. 2009-09-09 21:04:06; kto zna wszystkie .DATY PO NIEMIECKU .. Podobne pytania.. Die Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim - ćwiczenie online Zapisz słownie podane w nawiasach liczebniki porządkowe..

liczebniki porządkowe po niemiecku Połącz w pary.

Poniżej 10 pierwszych cyfr z wymową.. Ćwiczenia dla dzieci.. wg Awieczorek.. wg Malgosiek.. Karty pracy przedszkolaka.. Jeśli macie to już za sobą, reszta jest bardzo prosta.. ä = a ü = u ß = b ö = oGodziny - Niemiecki - artykuły szkolne niemiecki - Artykuły szkolne po niemiecku - Godziny - Pogrupuj zegary i godziny - KörperteileRodzina w dzisiejszych czasach jest na wagę złota.. Klicke "Hilfe/Pomoc", um einen .Quizy Niemiecki - sprawdź największą bazę quizów o tematyce Niemiecki.. Quiz z działu Niemiecki czeka na Ciebie!play der zweitausenderste.. lol i tak i tak się nie nauczę .Liczby po niemiecku Godziny po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku .. dziesięciotysięczny.. das Deutschland - Niemcy.Specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli początkującym adeptom języka niemieckiego poznać zasady pisowni cyfr od 1 do 20 oraz podstawowe zasad posługiwania się liczebnikami, w tym zasadę kardynalną, wedle której liczby w języku niemieckim zapisujemy od tyłu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt