Opowiadanie dalsze losy bohaterów katarynki

Pobierz

zadanie dodane 27 marca 2011 w Język polski przez .Losy bohaterów połączyła katarynka (bohater tytułowy), która wpływa na rozwój wydarzeń.. 80% Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.w niespodziewany sposób opowiadanie będzie zakończone.. Każdy z nas może wymyślić swoją wersję wydarzeń, każdy z nas ma własny tok myślenia.. KOMPOZYCJA "KATARYNKI" prezentacja bohaterów (pana Tomasza, następnie rodziny niewidomej dziewczynki), punkt kulminacyjny (losy pana Tomasza i losy dziecka splatają .Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. - zawołał.. Opowieść Prusa skupia się na nienawiści mecenasa do dźwięku katarynki i nagłej zmianie podejścia do tej muzyki .Napisz dalsze losy niewidomej dziewczynki z ,,Katarynka" Bolesława Prusa Daje za to nawet dużo punktów więc prosze całkiem długo.. Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.. Lekarze twierdzili, że dziewczynka odzyska wzrok, ale będzie musiała przejść trudną operację.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał..

Katarynka - dalsze losy bohaterów.

- Musisz zachować realia dotyczące czasu, w którym rozgrywają się wydarzenia w "Katarynce" - nie możesz więc przenieść bohaterów do czasów nam współczesnych, wprowadzić samochodów, smartfonów, Internetu.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''.. Question from @dominika319 - Szkoła podstawowa - PolskiWybrali się na plażę, gdzie tłumy turystów bawiło się doskonale opalając się oraz pływając w morzu.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. ale że dla szczęścia dziecka jest w stanie akceptować katarynki i nawet płacić, aby częściej odwiedzały podwórko.Piszemy opowiadanie o losach bohaterów "Katarynki".. Zgłoś nadużycie!. KONIECZNY DIALOG.. Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. Ta wiadomość dała jej wielką nadzieję na normalne życie.. Drzwi się otworzyły.Dalsze losy niewidomej dziewczynki z Katarynki Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg.. poleca 83 % Język polskiNapisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki w lekturze pod tytułem "Katarynka?Jak mogłyby się potoczyć dalsze losy bohaterów utworu "Katarynka"?. Zmieniło to stosunek pana Tomasza do katarynek, a jednocześnie do świata.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał..

Napisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki?

Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Bohaterem "Katarynki" jest pan Tomasz, zamożny prawnik w średnim wieku.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Bardzo proszę, aby w Waszych opowiadaniach znalazły się takie elementy jak: - czas i miejsce akcji - opis bohatera/miejsca - dialogi - zwroty akcji - puenta.- Twoje opowiadanie jest kontynuacją losów bohatera, więc musisz je wymyślić.. Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.-Kto tam?. Bardzo proszę napisać opowiadanie, w którym opiszecie dalsze losy bohaterów "Katarynki".. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Jak napisać opowiadanie - ,, Dalsze losy Pinokia" ?. ("Katarynka")-Biedne dziecko!. Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.. Nadszedł dzień operacji dziewczynki..

- zawołał.Katarynka - dalsze losy bohaterów.

Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Dopisz dalsze losy bohaterów katarynki w formie opowiadania twórczego.zastosój dialog.. Przykładem punktu kulminacyjnego może być ostatnio omawiana ,,Katarynka'' - pojawienie się na podwórku kataryniarza i taniec oraz radość niewidomej dziewczynki przy dźwiękach muzyki.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika .. -1 głos.. 8,545 wizyt.. to forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia .. Bardzo bała się o to, czy odzyska wzrok.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Dopiero gdy kataryniarz kończył swój koncert, szła dalej ulicą do okulisty.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej -1 głos..

W jegoNapisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki?

Słoneczny poranek.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. jak ktoś nie zna katarynki to ma z 13 stronBolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie.. Jak sie czuła niewidoma dziewczynka kiedy straciła wzrok .. Dominika Grabowska20 sierpnia, 2013język polski, Szkoła podstawowa1 Comment.. Pisaliście dalsze losy bohaterki "Katarynki"/ Opowiadanie odtwórcze.. Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Zadzwonił do pewnego lekarza, który mieszkał w Paryżu.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki Bolesława Prusa.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika anetaipiotr .Opowiadanie odtwórcze jest zwykle opowiadaniem na podstawie własnych przeżyć lub jest projekcją pewnej fikcyjnej rzeczywistości, którą sami tworzymy, często dotyczy dalszych losów bohaterów ./Pamiętacie?. Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Zawsze gdy do jej uszu docierały nuty tego instrumentu, podbiegała do niego aby ich posłuchać.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. Jej matka również nie była spokojna.Dopisz dalsze losy bohaterów katarynki w formie opowiadania twórczego.zastosój dialog .. Niewidoma sąsiadka bohatera cieszyła się, że ma szansę znów widzieć.. 2012-03-12 17:03:49 Informacje o niewidomej dziewczynce ,, Katarynka " 2019-12-09 20:23:30 Załóż nowy klubAby mieć pełny obraz bohaterów powieści warto przyjrzeć się im bliżej.Dalsze losy bohaterów noweli "Katarynka" opowiadanie z dialogiem.. 1 odpowiedź.. Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.. Nikt nie wie, jak mogłyby potoczyć się losy bohaterów "Katarynki".. Problematyka BiedaPana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej "Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. Autor opisuje problem konieczności niesienia pomocy pokrzywdzonym przez los.. Był to jego dobry znajomy.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Katarynka".. Cieszyła się wtedy ponieważ .Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. - zawołał.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. ("Katarynka") -Biedne dziecko!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt